A magyar fizetésképtelenségi jog kézikönyve I-II.

A gyakorlati szakemberek által kedvelt kézikönyv hamarosan immár a hetedik kiadásával jelentkezik. Az elmúlt években a legjelentősebb újdonság a Cstv.-t novellisztikusan módosító 2017. évi XLIX. törvény volt. Emellett az új Pp.-hez kapcsolódva került megalkotásra a bírósági polgári nemperes eljárásokra vonatkozó 2017. évi CXVIII. törvény, amely szintén megkerülhetetlen a csőd- és felszámolási eljárások szempontjából.
Megrendelhető: https://hvgorac.hu/?route=product/search&search=Juhász%20László

A gyakorlati szakemberek által kedvelt kézikönyv előző kiadása 2016. októberi lezárással dolgozta fel a joganyagot és a bírói gyakorlatot. A 2019. évi új kiadás indoka az, hogy azóta jelentős – nem várt terjedelmű és mélységű – módosítások történtek mind a csődjog területén, mind azon kívül. A csődjog szempontjából a legfontosabb a 2017. évi XLIX. törvény volt, amely a Ptk. 2016. évi módosítása következtében várható volt ugyan, de a változtatás mértéke a szakembereket is meglepte. A törvény ugyanis nemcsak a Ptk. 2016. évi módosítását vezette át a Cstv.-n, de ezen jelentősen túlmutatva megszüntette a régi vagyont terhelő (körülírással meghatározott) zálogjoggal biztosított követelések külön kezelését, valamint módosította a levonható költségek körét.

További jelentős változás volt, hogy 2018. január 1-jén hatályba lépett az új Pp., amelyhez kapcsolódva a 2017. évi CXXX. törvény szinte minden olyan törvényt módosított, amelynek eljárási szabályai vannak, így természetesen a Cstv.-t is jelentősen érintette. Az új Pp.-hez kapcsolódva került megalkotásra a bírósági polgári nemperes eljárásokra vonatkozó 2017. évi CXVIII. törvény, amely szintén megkerülhetetlen a csőd- és felszámolási eljárás szempontjából.

A határokon átnyúló fizetésképtelenségi eljárásokat szabályozó 1346/2000/EK rendeletet felváltotta a 2015/848/EU rendelet, amelynek egyes szabályait át kellett ültetni a belső jogba. Ezt a feladatot végezte el a 2017. évi CXXVI. törvény, amely 2017. október 28-án lépett hatályba.

Az elmúlt időben alig születtek jogértelmezéssel kapcsolatos döntések, ezért a kézikönyv a nyilvánosan elérhető bírói tanácskozások anyagait is tartalmazza. A tanácskozásokra készített vitaanyagokban leírt álláspontot bírói véleményként kell figyelembe venni, adott jogvita eldöntésénél ez a vélemény nem köti ugyan a bírákat, mégis támpontot ad a kézikönyv használóinak a jogszabályi értelmezés során.

  • All
  • Egyszerűbb Adminisztráció
  • Elektronikus ügyintézés
  • Fizetésképtelenség
  • GDPR
  • Postázás
  • Rólunk
load more hold SHIFT key to load all load all